Allah'tan İşareti Aldı, Müslüman Oldu- VİDEO

Added 27/5/2009Allah'tan İşareti Aldı, Müslüman Oldu- VİDEO

 

 

Terör örgütü olarak bildiği İslam'ı semavi ve batıl dinlerle kıyaslayarak buluş hikayesini anlatan Avustralya'lı genç kendisini dinleyenleri güldürdü...

Avustralyalı Rubin müslüman olma hikayesini bir stand-up'çı gibi anlatıyor.

Şu anda video paylaşım sitelerinde izlenme rekorları kıran bir video dolaşıyor. Videoda Avusturalyalı Rubin değişik dinleri araştırdıktan sonra nasıl Müslüman olduğunu anlatıyor.


Üniversitenin ilk yılında anne-babasının ayrıldığını, köpeğinin öldüğünü ve bundan dolayı zor bir dönem geçirdiğini anlatan Rubin, daha sonra Hıristiyanlıktan başlayarak, Yahudilik, Hinduizm ve Budizm'i araştırdığını ifade ediyor... Ünlü standapçıları aratmayacak şekilde Müslüman olma hikayesini anlatan Rubin, İslam'a yönelik önyargısını ve camiye düşen yolunu dinleyenleri kahkahalara boğan bir üslupla anlatıyor.

Müslüman olduktan sonra Ebu Bekir ismini alan genç, İslam Dinini seçmek için evinde oluşturduğu atmosferden bahsediyor ve Allah'tan varlığını göstermesi için çok küçük de olsa bir işaret bekliyor... Ancak o beklediği işaret bir türlü gelmiyor ve bundan rahatsız olduğunu anlatıyor. Daha sonra tekrar Kur'an-ı Kerim okumaya başlayan Genç, aradığı işareti ilk okuduğu ayette buluyor...

Avustralyalı bir genç İslam dinini nasıl seçtiğini anlatıyor. Usta standapçıları aratmayan bir üslupla anlatılan hikâyenin düşündürücü bir yanı da var...

 

 

Dünyabülteni

Tags : KOCAYUSUF
Category : Not specified | Comments (0) | Write a comment |

İsterseniz Kurşuna Dizin

Added 27/5/2009

11hjk.jpg

 

İsterseniz Kurşuna Dizin

 

Fatma Hanım 1888 yılında, Balkanlarda, Türklerin de yaşadığı bir bölgede, Bulgar bir ailenin kızı olarak dünyaya gelir. Çevresindeki Müslümanların yaşayışları, hayat tarzları ona oldukça tesir eder. Nakış ve örgü öğrenmek üzere yanlarına gelip gittiği yakın komşularından yaşlı bir Türk karı-koca ona İslâm'ı anlatır. Fatma Hanım, 14–15 yaşlarında iken Müslüman olur ve ailesinden gizli olarak İslâm'ı yaşamaya başlar. Ramazan ayında kardeşinin getirdiği yemekleri dökerek oruçlu olduğunu gizler. İsmini Fatma olarak değiştirir. 1900'lü yıllarda, Türklerin Bulgaristan'da çok sıkıntı çektiği dönemlerde, Fatma'ya İslâm'ı anlatan Türk aile Türkiye'ye dönme plânları yapmaktadır. Fatma Hanım durumu fark edince bu yaşlı aileye; "Eğer beni buralarda bırakırsanız iki elim yakanızda olur, Allah huzurunda kendinizi kurtaramazsınız" der. Aile, Fatma'yı da götürebilme plânları yapar. Fatma'nın Edirne'de akrabaları vardır. Yaşlı aile şöyle düşünür: "Ailesinin izniyle Fatma'yı Edirne'ye göndeririz. Orada akrabalarının yanında değil, bizim tanıdıklarımızın yanında kalır. Edirne'ye gittiğimizde de durumu Türk makamlarına bildirir ve Fatma'nın Müslümanlığını ilân ettiririz."

Türk ailenin beyi, Fatma'nın babasına; "Edirne'de akrabalarınız var. Kızınız buralarda çok sıkıldı, onu akrabalarınızın yanına gezmeye gönderseniz?" diyerek konuyu açar. Fatma'nın ailesi bu teklifi kabul edince, Fatma Edirne'de kendisine verilen adrese yerleşir ve gizlenmeye başlar.

Türk aile Edirne'ye dönüş plânları yapmaktadır. Bulgar aile ise, Türk ailenin hareketlerinden endişe duymaktadır. Türk ailenin gittiğini fark edince, endişeleri iyice artar ve hâdiseyi polise bildirirler. Polis ailenin peşine düşer. Türk aile, kaçtığı gün trene yetişemediğinden, polis trende arama yapmasına rağmen aileyi bulamaz. Ertesi gün aile, trenle Edirne'ye gelir.

Fatma'nın Müslüman olduğu ve Osmanlı tabiiyetine geçmek istediği ilgili makamlara iletilir. Ancak o dönemde din değiştirenler, Hristiyan rahiplerin huzuruna çıkarılır ve zorla Müslüman olmadıkları, bilakis kendi istekleri ile Müslümanlığı tercih ettikleri tescil ettirilirdi. Bu işlem belli günlerde yapıldığından, halk buna büyük ilgi gösterir ve hâdiseyi, kilise dışından takip ederdi. Müslümanlığı benimseyenler, dışarı çıktıklarında halk tarafından sevgi gösterileri ile karşılanırdı. Fatma, bir kilisede papaz karşısına çıkarılır. Papaz: "Kızım ne için Müslümanlığı seçtin? İsteklerini yerine getirelim. Sana istediğin kadar altın verelim. Maddî imkânlar sağlayalım." şeklindeki sözlerle Fatma'yı İslâm'dan döndürmeye çalışır. Ancak Fatma, papaza İslâm'ın Hak din olduğunu söyleyerek, papazı da Müslümanlığa davet eder. Papaz, başa çıkamayacağını anlayınca Fatma'yla uğraşmaktan vazgeçer. Fatma, Papazın yanından çıktığında, dışarıdaki halk sevgi gösterileriyle onu bağrına basar.

Yaşlı aile ile Fatma Hanım bir süre Edirne'de kalırlar. Bu süre zarfında Fatma'nın annesi Edirne'ye gelir ve kızını ikna etmeye çalışır. Hangi yolu denedi ise, onu ikna edemez. Bulgar anne, kızına; "Bu son akşam, artık ayrılıyoruz. Bu geceyi birlikte geçirelim." der. Ancak Fatma bazı şeylerden endişelenmiş olsa gerek ki; "Sen Müslüman değilsin, ben seninle kalamam." deyince, Türk ailenin hanımı: "Aranıza ben yatarım." der. Geceleyin Fatma'nın annesi kalkıp kızını seyreder. Bu, Fatma'nın, annesi ile son görüşmesi olur. Türk aile bir süre sonra Edirne'den İstanbul'a gelir. Orada Sultan Abdülhamid Han'ın tahttan indirilişine şahit olurlar. Türk aile, İstanbul'da Fatma'yı evlendirir. Savaş yılları olduğu için Fatma Hanım'ın eşi kısa bir süre sonra askere alınır ve savaşlara katılır. İlk eşinden çocuğu olmaz.

Fatma Hanım için, İstanbul'da yalnız ve çileli günler başlar. Bu sırada karşısına bir pîr-i fânî çıkar ve ona; "Kızım hiç korkma, bir ihtiyacın olursa, ben sana yardımcı olabilirim." der. Bu konuyu komşusuna anlattığında, komşusu tepki gösterir. O anda komşusunun evinin camları enteresan şekilde kırılır. O günlerde, babasının -büyük ihtimalle kızının ihtidasından dolayı- kendini astığı haberini alır. Bir süre sonra da, eşinin şehit düştüğü haberi gelir Fatma'ya... Bunun üzerine Fatma Hanım, eşinin memleketi olan Balıkesir'in Manyas ilçesi Börülceağaç köyüne gelir. Burada da sıkıntılı günler başlar. Ülke işgal altındadır. Manyas'ın Çavuş köyünden Hasan Özen adlı yaşı kendinden oldukça büyük bir şahısla evlenir. Hasan Özen'in vefat etmiş ilk eşinden dört çocuğu vardır. Hasan Özen'den Fatma'nın bir oğlu (Mehmet Özen) bir kızı (Sabriye Şahin) olur. Evlenmekle de dertleri bitmez Fatma'nın. Ülke Yunan işgalinde olduğundan yönetim yabancılardadır. Köyden birisi Yunanlılara, Fatma'nın sonradan Müslüman olduğunu haber verir. Yunanlılar evin etrafını sararak, Fatma'nın geri götürüleceğini söylerler. Fatma Hanım kimsenin kendini bir yere götüremeyeceğini, burada öleceğini, isterlerse kurşuna dizebileceklerini söyleyince, Yunan komutan çok şaşırır. Köy muhtarı kendisine destek olur. Bandırma'daki Yunan karargâhına götürülüp ifadesinin alınmasına karar verilir. Fatma Hanım, muhtarla birlikte Bandırma'ya giderek ifade verir. Durum incelenir ve geri götürülemeyeceğine karar verilir.

Bundan sonraki süreçte Fatma Hanım iki çocuğuyla birlikte hayatını burada geçirir. 1940 yılında ikinci eşi de vefat eder. Çocuklarına '63 yaşında vefat edeceğini' söyler. 1951 senesinin yaz aylarında rahatsızlanır. Hastalığı Ramazan ayında da devam eder. Hastalığı artınca çocukları geceleri de başında beklerler. Ancak o 'yatsı ezanı arasında vefat edeceğini' söyler. Cenazesinin evde bir gece misafir kalacağını, ertesi gün defnedileceğini belirtir. Fatma Hanım, hasta yatarken, oğlu Mehmet Özen'in hanımı Hediye Özen'e; 'eğer korkmazsa gördüklerini anlatabileceğini' söyler. Hediye Hanım korkmayacağını ifade edince Fatma Hanım; odada bulunan Melâike-i Kirâm'ın yerlerini, kapı üzerinde bir kızılcık dalı gördüğünü, Peygamber Efendimiz'in (sas) de geleceğini, O (sas) gelmeden de, vefat etmeyeceğini anlatır.

Akşam ezanı okunmuş, oğlu ve gelini iftar etmektedir. Camdan bir ses gelir. Oğlu taş atıldı düşüncesiyle dışarı çıkarken Fatma Hanım: "Oğlum buraya gelin, ben gidiyorum. Hakkınızı helâl edin." diye seslenir. Çok mutlu olduğunu belirtir ve Kelime-i Şehadet getirerek vefat eder. Allah rahmet eylesin.

* Bize bu gerçek hayat hikâyesini gönderen Yılmaz Şahin Bey, Fatma Hanım'ın kızı Sabriye Şahin'in oğludur. Yılmaz Bey, özel bir dershanede öğretmendir.

 

Safvet Senîh

 

http://www.sizinti.com.tr/konular.php?KONUID=4580&SAYIID=360&KATID=18

Tags : KOCAYUSUF
Category : Not specified | Comments (0) | Write a comment |

Atilla Taş umreden döndü.

Added 27/5/2009

atilla_umre3.jpg

 

Atilla Taş umreden döndü.

 

 

Gittiği Umre ile maneviyatının tamamen değiştiğini belirten Popçu Atilla Taş, "Maneviyatımız yavaş yavaş ölüyor. Kapitalizm ruhlarımıza kadar bizleri esir almış durumda.

 

 

Gittiği Umre ile maneviyatının tamamen değiştiğini belirten Popçu Atilla Taş, "Maneviyatımız yavaş yavaş ölüyor. Kapitalizm ruhlarımıza kadar bizleri esir almış durumda. Paraya ve maddeye kul olmuşuz. Ama, hiçbir şeyin sonu yok. Şükretmeyi de, nimetin sahibini unuttuk. O toprakları gördükten ve şoku yedikten sonra şimdi sıkıntı bile yaşasam, dünya hayatının boş olduğunu biliyorum" dedi.

Geçtiğimiz yıl Mustafa Özşimşekler Hoca'nın katıldığı İkbal Turizm turuyla umre seyahatini gerçekleştiren Atilla Taş, bu seyahat sonrasında hayatında her şeyin toptan değiştiğini belirterek, "İnanın maneviyatımız ölmüştü. İnsanlar bulundukları yerlerde sürekli ekmek parası için bir çaba içinde. Ama, kapitalizm, bu çabayla neredeyse herkesin bünyesine girmiş Benim bulunduğum camiada özellikle manevi değerler kayboluyor. Daha çok kazanayım, daha çok ünlü olayım diye boş heveslerin peşinde koşturuyorsunuz. Bunun hiçbir sonu yok. Maneviyatınızı doyurmazsanız, ne kadar kazanırsanız kazanın. Maneviyat yoksa hiçbir şey yok. Maddiyatı kazandıkça maneviyatımızı yitirdik. Şükretmeyi unuttuk. Nimeti bize kim verdiğini unuttuk. Şimdi sıkıntı bile yaşasam, o toprakları gördüklerimden ve şoku yedikten sonra dünya hayatı bana boş geliyor. İnsanlar gidiyorlar, barlarda eğleniyorlar, kumar oynuyorlar, zevk almak için dünyanın boş işleriyle uğraşıyorlar. Bu ibadet için para bulamayacağını söyleyenlere de ben inanmıyorum. Her şeye harcamasını biliyorlar, lüks harcamaları için yediklerinden bile kesmesini biliyorlar. Ama, oraya bir kere gitseler, maneviyatın da ne kadar gerekli olduğunu anlama imkanı bulacaklar. Ben, şu garip halimle, o toprakları gördükten sonra bu hazzı tüm insanlarımızın yaşamasını isterim" dedi.

Beytullah'ı görünce çok heyecanlandığını dile getiren Taş, " Sabah oraya vardık, otele girdik. Televizyonlardan insanların tavafını izliyoruz. Hep beraber aşağıya indik, gözlerimizi kapattık. Mustafa Hocamız önümüzde gidiyor, bize Beytullah'ı tam olarak görebileceğimiz bir yerde gözlerimizi açmamızı söyleyecek.. Onu ilk gördüğümüzde bir niyazda bulunacağız. Allah'ın evini ilk gördüğünüzde duaların kabul olunduğu bize anlatılmıştı. Gözlerimizi açtık... Aman Yarabbim! Böyle bir güzellik anlatılamaz. Dünyada bir çok manzara gördüm, bir çok yere gittim, güzel şeyler yaşadım. Hayatımdaki hiçbir şey, Beytullah'a bakarken yaşadığım hazzı bana veremedi" diye konuştu.

Atilla Taş, Umre seyahatinden sonra genç yaşta Hacı olmayı da planladığını belirterek, "Yüce Peygamberimizin soluk alıp verdiğini bildiğiniz yerlerde, ayağını bastığı yerlerde olduğunu bilmek bile bizim için şereflerin en büyüğüdür. Hira dağına çıktım, Cebeli Nur'a çıktım. Dedim ki, "Peygamberim buralarda yürüdü, buralara adım attı. Buralarda dua etti" bundan daha güzel bir şey olabilir mi?" açıklamasını yaptı.

Taş, son olarak Filistin'de Gazze'de yaşananların da Müslümanların yüreğini kanattığını, insanlık onurunu zedelediğini belirterek. "Bizim de içimiz yanıyor. Filistin'de olanlar yüzünden tüm dünyanın vicdanı sızlamıştır. Filistinli kardeşlerimizin ahı gerçekten insanlık vicdanının yok olduğunun işaretleri olmuştur.  Bizler elimizden geldiğince, dilimizin döndüğünce onların yanındayız. Bu konuda çok tepkiliyiz..." dedi.

 

Milli Gazete

http://www.haberdem.com/haber/26738/Atilla-Tas-umreden-dondu.html

Tags : KOCAYUSUF
Category : Not specified | Comments (0) | Write a comment |

DİĞER SİTELERİM
 • HAK YOL İSLAM


 • İSLAM VE HİDAYET-1


 • İSLAM VE HİDAYET-2


 • BALLAR BALINI BULDUM-1


 • BALLAR BALINI BULDUM-2


 • DİNİ ŞİİRLER


 • İSLAM VE BİLİM-1


 • İSLAM VE BİLİM-2


 • İSLAM VE SANAT


 • İSLAM VE ÇOCUK


 • YEŞİLAY-SAĞLIK-1


 • YEŞİLAY-SAĞLIK-2


 • GERÇEK TARİH-1


 • GERÇEK TARİH-2


 • PEYGAMBERLER TARİHİ-1


 • PEYGAMBERLER TARİHİ-2


 • İSLAMİ HAYAT


 • İSLAMİ VİDEOLAR-1


 • İSLAMİ VİDEOLAR-2


 • İSLAMİ VİDEOLAR-3


 • ISLAMIC VIDEOS(İngilizce)


 • SOHBETLER VE VAAZLAR


 • VAAZ DİNLEYİN-1


 • VAAZ DİNLEYİN-2


 • KUR'AN DİNLEYİN


 • İLAHİ SÖZLERİ


 • ARAPÇA KURSU


 • OSMANLICA KURSU


 • EHL-İ BEYT VE SAHABELER


 • İBRETLİK KISSALAR


 • İSLAMİ RESİMLER VE GİFLER


 • İSLAMİ RESİMLER VE E-KARTLAR


 • BULMACALAR-1


 • BULMACALAR-2


 • FARKLI PENCERE-1


 • FARKLI PENCERE-2


 • AVRUPA BİRLİĞİ DOST MU?-1


 • AVRUPA BİRLİĞİ DOST MU?-2


 • KOCAYUSUF'UN YAZILARI-1


 • KOCAYUSUF'UN YAZILARI-2


 • İSLAMİ DERGİLER-1


 • İSLAMİ DERGİLER-


 • 2
 • MERAK EDİLEN İSLAMİ KONULAR-1


 • MERAK EDİLEN İSLAMİ KONULAR-2


 • GARİP VE İLGİNÇ OLAYLAR


 • İLAHİLER EZGİLER MARŞLAR VE ŞİİRLER


 • İLAHİLER EZGİLER MARŞLAR VE ŞİİRLER


 • EVRİM ALDATMACASI


 • ATEİZMLE MÜCADELE


 • KUR'AN-I KERİM MEALİ


 • AYETLER-HADİSLER-ÖZLÜ SÖZLER-1


 • AYETLER-HADİSLER-GÜZEL SÖZLER-2


 • BATIL DİN HİRİSTİYANLIK


 • BATIL DİN MUSEVİLİK


 • YEHOVA ŞAHİTLERİ VE MASONLUK BAĞLANTISI


 • MASONLUK VE SİYONİZM


 • VERSES-HADİTHS-QUOTATİONS-VİDEOS • TAVSİYE SİTELER
 • MAZLUMLAR VE ZALİMLER-1


 • MAZLUMLAR VE ZALİMLER-2


 • MAZLUMLAR VE ZALİMLER-3


 • MAZLUMLAR VE ZALİMLER-4


 • MAZLUMLAR VE ZALİMLER-5


 • KAVİMLERİN HELAKI-1


 • KAVİMLERİN HELAKI-2


 • KAVİMLERİN HELAKI-3


 • ÇAĞRI FİLMİ


 • İSRAİL ZULMÜ-1


 • İSRAİL ZULMÜ-2


 • Y.MUCİZELER-1


 • Y.MUCİZELER-2


 • İSLAMİ BİLGİLER VE DUALAR-1


 • İSLAMİ BİLGİLER VE DUALAR-2


 • İSLAM VE KADIN-1


 • İSLAM VE KADIN-2


 • İSLAM VE KADIN-3


 • SORULARLA İSLAM-1


 • SORULARLA İSLAM-2


 • SORULARLA İSLAM-3


 • DUALAR-1


 • DUALAR-2


 • DUALAR-3


 • MEZHEBLER TARİHİ-1


 • MEZHEBLER TARİHİ-2


 • VAAZLAR


 • DİNİ MAKALELER


 • ÇEŞİTLİ DİNİ VİDEOLAR


 • İLAHİLER EZGİLER VE ŞİİRLER


 • ESMÂU'L-HUSNA


 • YENİ BOYUT


 • ARKADAŞINA TAVSİYE ET!


   ARKADAŞINA TAVSİYE ET!

  COMPTEUR(SAYAÇLAR)  Paylaş
  | Contact author |